Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Rama pritet me dhurata dhe tortë gjatë vizitës në shkollën e rindërtuar në Durrës: Ngushëllime për humbjen, por Shqipëria fitoi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar shkollën e rindërtuar në Durrës “Bedrie Bebziqi”.

Rama ka prerë tortën, si shenjë për hapjen e shkollës së re, si dhe ka mirëpritur dhurata nga fëmijët. Një nxënës i ka dhuruar Ramës një pikturë në shenjë falenderimi për shkollën e re.

Rama u shpreh se puna po vazhon dhe se qyteti i Durrësit do të marrë një hov të madh.

Pjesë nga biseda:

Nxënësi: Kjo është një dhuratë në shenjë mirënjohjeje.

Rama: Falemiderit. Pa ju s’ka dritë shkolla!

Rama i drejtohet drejtoreshës: Tani ju keni përgjegjëisinë e mirëmbajtjes

Rama i drejtohet një nxënësi: Ca klase je ti?

Nxënësi: Në klasë të nëntë.

Rama: Po pse je kaq i shkurtër apo je si Erion Braçe ti.

Rama i drejtohet një qytetari: Ngushëllime për humbjen, por fitoi Shipëria

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img