Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Rama prezanton Keti Bazhdarin për Bashkinë e Shkodrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Keti Bazhdari do të jetë kandidatura e PS-së për Bashkinë e Shkodrës në zgjedhje lokale të 21 qershorit.

Kjo është konfirmuar nga vetë kryeministri Edi Rama, i cili gjatë një takimi me strukturat e kësaj force politike në Shkodër, ka thënë se Keti Bazhdari është kandidatura më e mirë për të fituar në këtë qytet. Rama ka theksuar se Bazhdari ka gjithashtu mbështetjen e partisë dhe të koalicionit për garën elektorale.

Kryeministri ka folur gjatë takimit me strukturat edhe për përjashtimin e deputetit Tom Doshit, duke u shprehur se ky largim nuk kishte si të mos ndodhte pasi Doshi ushtronte presion ndaj ministrave të kabineteti dhe drejtorëve.

Lexo edhe:

Në Tiranë “luftë” mes Klosit e Veliajt, ja emrat e konfirmuar për kandidatë të së majtës

Më shumë

spot_img