Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Rama pret të hënën në Tiranë ministrin e Jashtëm të Greqisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, do të vizitojë Shqipërinë ditën e hënë, në kuadër të javës kulturore greke.

Ai pritet të takojë kryeministrin Edi Rama, kryepeshkopin Anastas dhe ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Mes të tjerave, pritet që të diskutohet edhe për pensionet e shqiptarëve në Greqi.

albsig

spring

Përpara vizitës në Tiranë, Dendias është takuar me ambasadoren shqiptare në Athinë, Luela Hajdaragën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img