Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Rama pret në zyrë zv.kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, diskutohet mbi anëtarësimin e 2 vendeve në Bashkimin Europian

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka pritur ditën e sotme në zyrë zv.kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov.

Ky i fundit nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale tregoi se me Ramën diskutuan në lidhje me anëtarësimin e dy vendeve në Bashkimin Europian.

“I nderuar të takoj kryeministrin shqiptar Edi Ramën sot në Tiranë. Ne diskutuam nevojën urgjente për të kthyer valën dhe për të bërë një hap të madh drejt integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor”, shkruan Dimitrov.


Më shumë