Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rama pret ambasadorin indonezian: Thellojmë bashkëpunimin në turizëm dhe tregti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim ambasadorin e Indonezisë në Shqipëri, Iwan Bogananta.

Kryeministri Rama dhe ambasadori diskutuan një sërë axhendash të rëndësishme, veçanërisht tregtinë, turizmin dhe investimet.

“Ka një plan për të nënshkruar një investim në sektorin e energjisë së rinovueshme ose të energjisë së gjelbër nga një kompani indoneziane në Tiranë, Shqipëri,” shpjegoi ambasadori në takimin me Ramën.

Ai shpjegoi se ky investim është një investim i jashtëm i kompanive indoneziane me qëllim të hapjes së hapësirës dhe mundësive të reja për tregun indonezian në Ballkan dhe si një formë e zhvillimit ekonomik në vend.

Rama përshëndeti dhe falënderoi ambasadorin e Indonezisë për vizitën, teksa është shprehur se Shqipëria mbështet planet e bashkëpunimit dypalësh.

“Shqipëria do të vazhdojë të mbështesë planet e bashkëpunimit dypalësh me Indonezinë në të ardhmen, veçanërisht në sektorët e tregtisë, turizmit dhe investimeve,” tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img