Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Rama përplaset me ministrin teknik të Bashës, anullon urdhrin për drejtorët e Hipotekave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas urdhrit të Ministrit të Drejtësisë Gazment Bardhi, që e cilësoi si të paligjshëm kërkesën e Ramës për të larguar drejtorët e ZRPP-ve, ka ardhur reagimi i zyrës së Kryeministrit.

albsig

spring

Në njoftimin e saj zyra e kryeministrit thotë se shefi i qeverisë e ka anulluar urdhrin e Ministrit të Drejtësisë, Gazment Bardhi. Kryeministria shton se është bërë e qartë se dorëheqjet nuk mund të refuzohen dhe hetimi administrativ i ministrit mund të vazhdojë pa asnjë pengesë.

“Nëse nga hetimi administrativ do të verifikohen shkelje të ligjit, regjistruesit që i kanë bërë këto shkelje duhet të shkojnë përpara drejtësisë. Ndëkohë hetimi që ka kërkuar ministri i Drejtësisë mund të vijojë edhe pas ekzekutimit të këtij urdhëri,” thuhet në njoftimin e Kryeministrisë. /newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img