Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Rama për vlonjatët: Po të ishte diell, do ishin me mijëra këtu! Në darkë pres mesazhet “a do hapet aeroporti javën tjetër”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat për vlonjatët në fjalën e tij në nisjen e punimeve të aeroprotit të Vlorës.

Ai u shpreh se vlonjatët do të ishin me mijëra të pranishëm në nsijen e punimeve pot ë ishte ditë me diell, teksa shtoi se në darkë pret që t’i vijnë mesazhet “a do hapet aeroporti javën tjetër”.

“Kam shumë dëshirë të besoj që gjithë ky shi dhe furtunë që shoqëron nisjen e këtij projekti, paralajmëron bereqet për Vlorën e të nesërmes. Jo se dua ta besoj, por e besoj se ky aeroport është një vepër historike për Shqipërinë dhe Kosovën. Dua t’i uroj fat në punë sepse edhe fati duhet, dhe t’ju ecë puna vaj të gjithë atyre që angazhohen në këtë kantier me në krye bacën Bexhet. Dua t’ju uroj të gjithëve çdo të mirë, faleminderit që jeni këtu në këtë ditë me shi.

E di se po të sihte ditë me diell vlonjatët do të ishin këtu me mijëra, por nuk ka asnjë problem. Rëndësi ka që na vunë më në fund në punë, dhe jam i bindur se në darke kur të jem duke u kthyer do marr mesazhet e para “a do hapet aeroporti javën tjetër”. Është fare normale sepse kësaj i thonë Vlorë, se është ajo kënga “Kur thua Gjirokastra i ke thënë të gjitha”, por është edhe një këngë tjetër që unë e kam mësuar ta këndoj me vete edhe pse nuk është këngë popullore e njohur që “nëse kur thua Gjirokastër i ke thënë të tëra, kur thua Vlorë, nuk ke më se ç’thua”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img