Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rama për turizmin: Ka ikur koha kur Shqipëria promovohej si vend me plehra në rrugë, tani po na bëjnë reklamë dhe të huajt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një shkrim të CNN, ku fton ndjekësit që të vizitojnë bukuritë e Himarës dhe Ksamilit, perlën e Jugut. Sipas Ramës ky është edhe sezoni turistik me mbulimin më të madh në mediat ndërkombëtare.

Ai thotë se ka ikur koha kur Shqipëria paraqitej si një vend i mbytur nga plehrat dhe se tani jemi futur në një rrugë tjetër.

“EDHE CNN fton ndjekësit e vet të provojnë Ksamilin, Himarën, Dhërmiun, mes perlave të Europës.Ky është edhe sezoni turistik me mbulimin më të madh në mediat ndërkombëtare

Koha kur Shqipëria verore dilte tek-tuk në ndonjë media të huaj, si vend i mbushur me plehra i përket të kaluarës, tanimë kemi hyrë në një rrugë të re. Na duhet shumë punë akoma në këtë rrugë, por e dimë ku duam të shkojmë, si shkohet aty ku duam dhe se sa të mëdha i kemi dëshirën, energjinë e durimin për t’ia dalë”, shkruan Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img