Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Rama për ngjarjen në Kavajë: Politizimi i kësaj çështje ngarkon me faj Lulin, Meta po bën çdo gjë se e dinë që s’na mundin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me qytetarët e Tiranës në njësinë numër 5.

Ai ka komentuar edhe një herë ngjarjen që ndodhi ditën e djeshme në Kavajë, ku mebti i plagosur aktivisti i PD-së, Bledar Okshtuni. Ai është shprehur se është e turpshme që situata është politizuar.

albsig

Rama tha ndër të tjera, se politizimi i kësaj çështje ngarkon me faj moral, Bashën, për të cilin thotë se nuk e surprizoi reagimi që bëri.

“Ngjarja e Kavajës, nuk kisha pikë dyshimi se cilado të ishte e vërtetat, ata të cilët flasin për ndryshimin dhe kërkojnë votën do të rendnin atje për të bërë atë që kanë bërë gjithmonë, për të drejtuar akuzën më ekstreme ndaj meje dhe ndaj nesh pa pritur as edhe 1 orë që ngjarja të kuptohej se çfarë ishte.

PD është fajësuese për politizimin skandaloz, është palgosur një njëri ndërsa politizimi plagos të gjikthë shoqërinë. Në atë ngjarje është bërë një vepër penale. Ndërsa politizimi i kësaj ngjarje është një tjetër vepër e shumtuar morale. Si mundesh të jesh zëdhënësi i ndryshimit dhe të vazhdosh. Ku ndryshon Basha nga Berisha? Berisha një karakter i mbrapsh, ndërsa Basha një karakter i dobët. Është Ilir Meta që po përdor cdogjë për ta destabilizuar fushatën. Se e di shumë mirë se cfarë do ndodhë me 25 prill. Se votat në kuti do pikojnë njësoj si ky shi” tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img