Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama për “email-in” drejtuar ministrave: Si ai kam edhe të tjerë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rama: Po të kthesha në 2013, do i kandidoja sërish Doshin, Ndokën dhe Prengën

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në rast se do të rikthehej pas në vitin 2013, do të kandidonte sërish nën logon e Partisë Socialiste, ish-deputetët e kësaj partie Tom Doshin, Armando Prengën dhe Arben Ndokën.

Rama ka thënë në emisionin “Top Story” në Top Channel se në vitin 2013 nuk mund të parashikonte ngjarjet e ndodhura pas fitores ntë zgjedhje. Sipas tij, ai i ka propozuar elektoratit një listë me kandidatë pa kriminelë dhe që kanë qenë të respektuar në zonat e tyre.

“Po të kthehesha në 2013 do të bëja të njejtën gjë sepse nuk kam proopzuar asnjë listë me kriminelë. I kam propozuar njerëz që në rastin konkret kanë qenë deputetët, dy prej tyre, dhe kanë qenë të respektuar në komunitetet e tyre. Këta bëjnë sot si virgjëresha dhe mendojnë se shqiptarët e kanë harruar se deputetët nxirrnin pistoletën në mes të stadiumit. Ne kemi vendosur një standard tjetër”, ka thënë Rama.

Lidhur me deputetin tjetër të arrestuar, Mark Frroku, kryeministri Rama ka refuzuar të marrë përgjegjësi, pasi siç tha ai, Frroku ka qenë propozim i një prej partive aleate në koalicion.

Më shumë

spot_img
spot_img