Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Rama paralajmëron rritje të madhe të pagave për mjekët dhe mësuesit, ja sa është përqindja

Lajme të ngjashëm

Gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë në seancën e ditës së sotme, kryeministri Edi Rama ka folur për një rritje të kondiderueshme të pagave për mjekët dhe arsimtarët. Duke iu përgjigjur pyetje të paarshtruara nga Lëvizja Socialiste për Integrim, Rama tha se do të punohet fortë pë nxitjen e mjekëve që të punojnë në spitalet rajonale.

“Për sa i përket arsimit dhe shëndetësië, jemi të qartë për mbështetjen ndaj arsimtarëve dhe mjekëve. Rritje deri në 40% të pagave. Do nxisim mjekët specialistë që të punojnë pranë spitaleve rajonale apo bashkiake jashtë Tiranës”, u shpreh kryeministri Rama. 


Më shumë