Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama paralajmëron kryebashkiakët: Nuk kam dashur të publikoj emra, por nga sot e tutje do të ballafaqohen për…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kordinatorët e platformës së bashkëqeverisjes Shqipëriaqëdua.com.

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se disa vende të tjera kanë shprehur interesimin për të vizituar zyrën e bashkëqeverisjes për të parë funksionimin e platformës.

“Po i afrohemi 12 mijë rasteve nga dita e lindjes se platformës. Kemi 10 mijë raste  të përfunduara ndërsa të tjerat janë ende në proces.

Fatkeqësisht nuk jemi në lartësine e duhur kur vjen puna tek njësitë vendore, pasi bashkitë nuk përgjigjen në kohë.

Është për tu ardhur keq sepse janë institucionet që ndodhen më pranë njerëzve. Kemi konflikte me njerezit për çëshjet që kanë të bëjnë me njësitë vendore. Nuk kam dashur të publikoj drejtpërdrejt emrat e bashkive dhe të kryetarëve, Nga sot e tutje do të duhet ta llogarisin se do të ballafaqohen për përgjgjet që nuk i kthejnë qyetetarëve.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img