Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rama para gazetarëve: Vitin tjetër do jemi përsëri bashkë! I drejtohet Zotit: Të mos bëjmë sfida se është dhe dikush tjetër (VIDEO-Merr një nga një aleatët)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7c6e06337f61d43d3a1480d99a5de655

Kryeminsitri Rama është zotuar para gazetarëve në konferencën e fundit për këtë vit, se edhe vitin tjetër, në konferencën e fundvitit do të jenë përsëri me të në Kryeministri.

Me sytë dhe dorën lart, Rama u shpreh “Konferencën e fundvitit të ardhshëm, do ta kemi prapë bashkë këtu. Natyrsisht, mes meje, jush dhe kësaj që thash është edhe dikush tjetër. Kështu që të mos bëjmë sfida…”

Shefi i Qeverisë nuk kurseu as aleatët, kur tha se ata janë një “alternativë e ububueshme dhe e pamendueshme”.

“Për më tepër kush është alternativa?! Alternantiva është Zoti na ruajt. Ilir Meta, Sali Berisha, Monika, Lulzim Basha, Nard Ndoka, Fatmir Mediu. Kush janë?! Edhe shto ujë e shto miell deri te tymi i doganës. Është një alternativë e ububueshme. Imagjinoni që me këta të vazhdojë rindërtimi, të zhvillohen këto investime, të vazhdojë procesi i pastrimit të drejtësisë. Është e pamendueshme. Realisht, objektivisht e pamendueshme”, u shpreh Edi Rama, ndërsa për PS shtoi “Ajo që është objektive është që nuk ka asnjë alternativë përveç Partisë Socialiste.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img