Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Rama-opozitës: Alabbar-i, personalitet i ekonomisë globale duhet pritur me lule këtu, duhet mendje hajduti që ta akuzosh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama iu drejtua opozitës, duke iu thënë se nuk mund të akuzojnë për mashtrim drejtuesin e kompanisë që do të ndërtojë portin e Durrësit, Mohamed Alabbar, i cili është  një personalitet i ekonomisë globale.

Sipas Ramës të ngresh këto akuza për një personlitet të tillë, është si te kesh mendje hajduti.

Rama: Akuzojnë për mashtrim një personalitet i ekonomisë globale, i cili ku i thonë llafit duhet pritur me e lule këtu.  Pa dallime partiake fare, do të japë një kontgribut historik për ekonominë e vendit dhe do të hapë rrugën për një investim të vetëm. 12 mijë vende pune dhe të mirëpaguara. Ta  akuzosh atë, duhet të kesh mendje hajduti, si atyre që i jepnin copat e vendit me 1 euro.

Apo si atyre që nuk e kanë tregtuar për hir së vëtrtesës jo se nuk kanë dashur, por nuk kanë  patur gjë në dorë. E kupton që e shqyejnë shamin fare, vetëm një llum i tillë ngre këto akuza. Thonë nuk kemi punë ne me atë burrin, e kemi me Ramën, hajdutin, kriminelin, mafiozin që na vjedh zgjedhjet. Zilia dhe egoizmi janë dy sëmundje të mëdha, që burojnë nga ajo që nuk kemi politikë të shëndoshë. E drejta romake thotë se barra për të provuar akuzën i përket akuzuesit.

Më shumë
spot_img
spot_img