Rama ofron mundësi të re punësimi dhe publikon udhëzimet për aplikuesit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:14 11-01-2018 Rama ofron mundësi të re punësimi dhe publikon udhëzimet për aplikuesit

Kryeministri Edi Rama publikon mëngjesin e sotëm në profilin e tij në facebook një video me të gjitha hapat për ata që duan të aplikojnë për tu punësuar si infermierë në spitalet e vendit.

Rama siguron aplikuesit se sistemi aktual është transparent dhe funksionon mbi bazën e meritoktracisë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë video informuese mbi hapat e thjeshtë që duhet të merrni për tu bërë pjesë e portalit “Infermierë për Shqipërinë”, e vetmja mundësi punësimi reale në institucionet e sistemit shëndetësor sot, sipas një sistemi transparent të vlerësimit të meritës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama në facebook. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094919204711914
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-ofron-mundesi-te-re-punesimi-dhe-publikon-udhezimet-per-aplikuesit-106151" }