Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Rama nxjerr SHIFRAT për punësimin, ka një mesazh: Ju them atyre që do shajnë e do përqeshin…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri  Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e numrit të të punësuarve gjatë periudhës janar-gusht 2018.

albsig

spring

Nëpërmjet një videoinformacioni Rama ka bërë të ditura shifrat e punësimit për ccdo qytet.

Gjithashtu kryeministri nuk ka lënë pa i dërguar një mesazh atyre që sipas tij do shajnë e do përqeshin.

“Mirëmëngjes, dhe duke u thënë paraprakisht të tërë atyre këtu, që do shajnë e do përqeshin (si gjithmonë kur flitet për punën dhe punësimin) se çdo numër në këtë videoinformacion është një i punësuar rishtas, me emër dhe mbiemër në regjistrin e sigurimeve shoqërore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img