Rama nxjerr shifrat për bujqësinë: U rrit me 175% mbështetja financiare gjatë 7 viteve

Publikuar tek: politike, më 08:07 21-10-2020 Rama nxjerr shifrat për bujqësinë: U rrit me 175% mbështetja financiare gjatë 7 viteve

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke treguar ndihën që i ka dhënë qeveria për bujqësinë në Shqipërinë.

Me anë të një postimi në ‘facebook’ Rama krahason financimin në bujqësi në qeverinë e PD dhe atë të PS.

Teksa jep shifrat Rama shkruan se ky krahasim tregon tregon se ndryshimi në bujqësi, zgjerimi i sipërfaqes së tokës së punuar, rritja e eksporteve, ulja e importeve bujqësore, janë rezultate të mbështetjes financiare gati trefish nga qeveria të punës në fshat

“MIRËMËNGJES dhe me këtë krahasim të thjeshtë, që tregon se ndryshimi në bujqësi, zgjerimi i sipërfaqes së tokës së punuar, rritja e eksporteve, ulja e importeve bujqësore, janë rezultate të mbështetjes financiare gati trefish nga qeveria të punës në fshat, ju uroj një ditë të mbarë,” shkruan Rama.

121741573_10158251533516523_1972193043226961670_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha: Biznesi i vogël më i prekuri nga kriza, i është ngarkuar dhe pesha e rëndë e TVSH-së
»
Article Logic
Execution time: 0.013000011444092
array(1) { ["section"]=> string(91) "rama-nxjerr-shifrat-per-bujqesine-u-rrit-me-175-mbeshtetja-financiare-gjate-7-viteve-224525" }