Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Rama nxjerr FOTOT e rrugëve të reja te Shkëmbi i Kavajës: Merr fund katrahura 30-vjeçare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij zyrtare pamje nga restaurimi i rrugëve në zonën e Shkëmbit të Kavajës.

albsig

spring

Rama shkruan mes të tjerash se ‘katrahurës, pluhurit, errësirës, xhunglës 30-vjeçare të ndërtimeve pa hesap përgjatë brezit bregdetar, po i ze vendin hap pas hapi, një rrjet normal infrastrukture’.

“Vazhdon çdo natë edhe gjatë sezonit veror, sistemimi i rrugëve dhe vendosja e ndriçimit , ku katrahurës, pluhurit, errësirës, xhunglës 30-vjeçare të ndërtimeve pa hesap përgjatë brezit bregdetar, po i ze vendin hap pas hapi, një rrjet normal infrastrukture falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane

Gur gur bëhet muri dhe mur mur bëhet kalaja, thotë Populli, paçka se të kërkosh sot durim, pas aq shumë vitesh të shkuara mbrapsht, duke i’a futur kot e shkatërruar medemek për të ndërtuar, është si të kërkosh ujë në shkretëtirë”, përfundon Rama mesazhin e tij.

68884707_10156911180381523_8295135192218075136_n.jpg

67917876_10156911180386523_2967190856659894272_n.jpg

67967864_10156911180441523_2603626625287323648_n.jpg

68307061_10156911180451523_4808981470087479296_n.jpg

67945480_10156911180656523_717871609926385664_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img