Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Rama nuk i ndahet fëmijëve që u hodhën nga dritarja për t’i shpëtuar tërmetit, merr Aurelin dhe shkon te shtëpia e Alesios (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot familjen Cakoni që humbi shtatë anëtarë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë vizitës te 10-vjeçari Alesio Cakoni, i cili humbi babanë dhe motrën, Rama kishte marrë me vete edhe 7-vjeçarin Aurel Lala. Të dy fëmijët u hodhën nga dritaret e banesës në Thumanë për t’i shpëtuar tërmetit shkatërrimtar.

Kryeministri Rama i ka treguar edhe dhomën e re Alesios, ndërsa disa ditë më parë ai u plotësoi ëndrrën fëmijëve duke i mundësuar të takohen me idhujt e tyre në futboll, Cristiano Ronaldo dhe Gigi Buffon.

Rama tha se dy fëmijët do të kenë edhe një bursë të veçantë për libra, rroba dhe aktivitete sportive.

VIDEO:

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img