Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Rama nuk harron Shkodrën, sulmon Voltana Ademin: Kryetare që s’është kryetare por s’e kemi në dorë (Ç’thotë për Metën)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ef2c696ebec51f0522192b8ec58a8c2c

Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes së kryesisë së PS ka folur para gazetarëve të cilët e kanë pyetur për zgjedhjet në Shkodër.

Rama nuk la rastin t’i shkojë, për të atakuar kryebashkiaken në detyrë të Shkodrës, Voltana Ademi. 

“Përsa i përket Shkodrës nuk ka një vendim dhe për fat të keq është në gjendje të rëndë se ka një kryetare që s’është kryetare dhe ka një vakum në këtë aspekt por kjo është një çështje që s’është në dorën tonë por presim të marrim një zgjidhje”, u shpreh kryeministri. 

I pyetur për marrëdhënien me Metën, Rama tha: “s’kemi asnjë komunikimi. Situata post zgjedhore krijoi ngërçin me dekrete dhe zhdekrete!” 

Lidhur me riorganizimin dhe ripërtëritjen e partisë që ai drejton, kryeministri u shpreh: “Zgjedhjet duken larg, por ato janë nesër sepse qershori i 2021 është shumë afër”.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img