Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rama njofton shtyrjen e orës për muzikën: Nga nesër në 23:00, kush do të kërcejë e këndojë tërë natën…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama thotë se nga dita e nesërme, muzika në lokale dhe klube do të lejohet deri në orën 23:00.

Shtyrja me jë orë vjen pas protestës së dhjetra lokaleve përgjatë Lungomares në Vlorë dhe në Shëngjin.

Rama gjithashtu njofton se muzika do të lejohet përgjatë gjithë natës vetëm në ato pika që janë larg zonave të banuara.

“Siç është lajmëruar, nga data 20 korrik muzika do të ndalet në 23.00 në çdo zonë turistike të banuar dhe kush do të kërcejë e të këndojë tërë natën po të dojë, le të organizohet në natyrë, në pika ku nuk shqetëson njeri – si në tërë botën e civilizuar turistike”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img