Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Rama njofton qytetarët për situatën e zjarreve nga veriu në jug të vendit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama njofton përmes një shënimi në Facebook, të gjithë qytetarët lidhur me situatën aktuale në vend, nga zjarret e mëdha.

Në Dukat thotë Rama është përmirësuar gjendja, marrë shkas dhe nga njoftimi i mëhershëm i Ministrisë së Mbrojtjes. E vështirë situata paraqitet në Thirrë të Mirditës pasi zjarri është futur në pyll me dendësi.

Vatra e zjarrit në fshatin Munellë-Domgjon, në Fan të Mirditës është izoluar në njërën anë, por ka përhapje në pjesën e sipërme, ku ndërhyrja bëhet e vështirë.

Edhe në Kukës në Majën e Rrunës, ndërhyrja është e vështirë për shkak të terrenit. Vatra të tjera, të cilat janë nën kontroll janë në luginën e Valbonës, në fshatin Klysyrë, në fshatin Gjorgos të Fierit, ku situata është përmirësuar.

Nuk ka rrezik për banesa dhe po mbahen nën monitorim vatrat; afër Kepit të Rodonit në Durrës, një vatër në fshatin Deshiran në bashkinë e Belshit, ku era po ndërlikon punën e forcave operacionale.

Zjarri në fshatin Treblovë, në bashkinë Selenicë është shuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img