Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Rama nis ditën me mbylljen e fazës së parë të ndërtimit në maternitetin “Mbretëreshë Geraldinë”: Hap rrugën për investim në godinën qendrore

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën dme disa foto nga përmbyllja e fazës së parë të ndërtimit të ri në Maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’.

Rama ka postuar disa foto në rrjetet sociale dhe shkruan se ky ndërtim i ri do të hapë rrugën për investimin në godinën qëndrore, që sipas tij do të rilindë duke ruajtur arkitekturën historike.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me punimet për përmbylljen e fazës së parë të ndërtimit të ri në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, që do t‘i hapë rrugë investimit në godinën qendrore, e cila do të rilindë duke ruajtur arkitekturën historike, për të garantuar standardin më të mirë të shërbimit për nënat dhe fëmijët, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkuan Rama.


Më shumë