Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Rama nga Vlora: Të dielën nisim vaksinimin anti-COVID tek personalitetet e moshuara, deri në mars do të kemi 40 mijë doza të Pfizer

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0280a3d5d84b171687b6051b9503a577

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Vlorë, ku ka nisur dhe procesi i vaksinimit kundër koronavirusit.

Rama në një deklaratë për media ësht6ë shprehur se të djelën do të nisë vaksinimi i personaliteteve tyë moshuar në Shqipëri, të moshave mbi 80-vjeç.

Kryeminsitri ndër të tjera është shprehur se brenda muajt mars do të kemi 40 mijë doza nga Pfizer.

“Shumë shpejtë të gjithë do të jenë të vaksiniuar, po ashtu edhe në shtëpitë e të moshuarve. Të djelën do të fillojmë me personalitet 80 vjeç e lartë dhe ndërkohë vazhdojmë për të siguruar sasinë e konsideruseshme vaksinash. Brenda muajit mars do të kemi 40 mijë doza të Pfizer”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img