Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Rama nga Shkodra: Doshin e kisha mik, por nuk prish punën për miqësinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për herë të parë publikisht për çështjen e Tom Doshit dhe përjashtimin e tij nga Partia Socialiste. Rama ka zgjedhur Shkodrën, ku është zgjedhur si deputet Doshi, për të komentuar vendimin e marr nga grupi parlamentari i partisë që ai drejton.

Kryeministri e ka konsideruar si të pashmangshëm përjashtimin e Doshit, pasi ai u tregua i papëprgjegjshëm dhe konfliktohej me ministrat e kabinetit qeveritar. “Për fat të keq përjashtimi i Tomës u bë i pashmangshëm, për shkak të papërgjegjshmërisë së tij, konfliktit me ministrant e deri  te deklaratat për tundje të themeleve të qeverisë”, ka deklaruar Rama gjatë takimit me strukturat e PS në Shkodër.

Rama ka pranuar se Doshin e kishte mik, por parimi që e udhëheq atë, e detyroi të merrte vendimin për përjashtimin e deputetit. “Unë e kisha mik, por kam një parim,  prish miqësinë para punës”, ka theksuar ai.

Duke komentuar akuzat e Tom Doshit ndaj kreut të Kuvendit Ilir Meta, Rama pranon se ka kërkuar nga miku i tij që ta lërë këtë çështje, të cilën ai e ka konsideruar si çmenduri. “Unë i thashë Tomës për çështjen e vrasjes, lëre këtë çmenduri”, ka thënë përpara anëtarëve të partisë kreu i socialistëve.

Rama gjatë takimit që ka zhvilluar sot në Shkodër, Rama ka prezantuar Keti Bazhdarin si kandidaturën e PS-së për Bashkinë e këtij qyteti në zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

Lexo edhe:

Rama prezanton Keti Bazhdarin për Bashkinë e Shkodrës

 

Më shumë

spot_img