Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama nga Kombinati ironizon Bashën dhe Kryemadhin: Luli s’respekton jetën, Monika di të bëjë shtëpi të mëdha vetëm me banjo…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Kombinat.

E teksa ka mbajtur fjalën e tij Rama nuk ka lënë pa përmendur kreun e PD, Lulzim Bashën apo dhe kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi.

Rama tha se me takimet elektorale Basha ka treguar se nuk respekton dot jetën e njerëzve të tij më të ngushtë, ndërsa për Krymadhin tha se ajo nuk mund të vazhdojë rindërtimin, pasi di vetëm të ndërtojë shtëpi me shumë banjo.

 “Kush Luli? Ti thoja unë Belindës të bëjmë një të fortë në Kombinat, pa distanca të ndërtonim një qendër COVID PRO. Kjo është e turpshme e papërgjegjshme dhe për sensin e respektit që ti ke për njerëzit. Dhe kur ti nuk respekton të drejtën e jetës së njerëzve të t’u më besnikë nuk ke asnjë të drejtë tjetër.  Monika di të bëjë shtëpi, di të bëjë shtëpi për vete. I bën të mëdhaja, i bën për vete, dhe i bën me banjo dhe merr edhe macet e komshiut nëpër banjo. Për shtëpi të tjerëve, jo nuk dinë.

Ama kush do rrumpallë e ka të garantuar, ajo është mënyra sesi ata vendosin hapësirën e përbashkët. Kur ata kanë kontrollin, hapësira e përbashkët është jashtë kontrollit. Kur ata kanë hapsirat e përbashkëta është jashtë kontrollitr. Ka qenë gjithmonë kështu edhe kështu ka për të qenë gjithmonë. Para 8 vitesh ndodhi një aksident fitoi Edi Rama.

Një aksident ku u iku menja njerëze dhe nuk mbajetën më atë. Sikur populli në 2013 mos kishte ndërhyrë Shqipëria do kishte përfuduar si në ‘97. Sepse ishte në buzë të një humnere kolapsi finaciar,” tha Rama ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img