Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Rama: Nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera Pfizer, në mars nis vaksinimi me AstraZeneca (KUSH KA PRIORITET)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

92283fbe143179cef0fe09ed4bbec77f

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nesër (e hënë) në vendin tonë do të mbërrijnë 15 mijë doza të tjera të vaksinës Pfizer, kundër koronavirusit.

Rama ka bërë me dije se brenda dy javëve të para të marsit Covax do të nisë furnizimit me vaksinën AstraZeneca.

Kryeministri bën me dije se menjëherë do të vijojë vaksinimi i mësuesve.

“Nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera Pfizer dhe brenda dy javëve të para të marsit COVAX ka konfirmuar më në fund, nisjen e furnizimit me vaksinën AstraZeneca, të cilën do ta fusim menjëherë në procesin e vaksinimit të mësuesve” shkruan Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img