Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Rama në Vlorë, hedh akuza ndaj Presidentit: Projekti i ri pengohet nga Ilir Meta

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Vlorë, nga ku ka inspektuar tre projekte të rëndësishme të financuara nga qeveria shqiptare.

Këto projekte do të pasohen nga projekti përmbyllës i furnizimit me ujë 24 ORË të krejt Vlorës, financuar nga Banka Gjermane për Zhvillimim.

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, ka vënë në dukje se kërkohet një firmë nga presidenti Ilir Meta për ta përfunduar. 

Më pas Rama ka thënë se nuk ka dashur të bëjë një debat publik, por nuk kupton se pse Meta e ndalon këtë projekt vetëm për një firmë.

“Tani ne nuk kemi dashur që të bëjmë debat publik, për ta politizuar këtë gjë, po është fakt që ka qysh nga fillimi i nëntorit që presim plotfuqinë për një autorizim formal nga presidenti, pasi kemi bërë të gjithë negociatën me fondin saudit. Dhe faktikisht duhet ndërtim total. Në momentin që nuk i jepet kjo fuqia ne nuk e realizojmë dot”,- tha Rama. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img