Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama në Skoci për konferencën e OKB, takohet me Boris Johnson

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Skoci, për konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike COP26.

Rama ka publikuar një video, ku shihet se është pritur nga kryeministri i Britanisë Boris Johson, ndërsa pranë tij është edhe sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres.

Rama shihet teksa bisedon me Johson dhe më pas futet në ambientet, ku do të zhvillohet edhe konferenca.

“Glasgoë, Skoci – Në konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike COP26, pritur nga Boris Johnson, Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar” shkruan Rama në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img