Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022
spot_img

Rama: Në shtator do të shkoj në Këshillin e OKB për të ngritur çështjen e të akuzuarve në Hagë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, deklaroi se në shtator do t’i drejtohet Këshillit të Sigurisë në OKB, për çështjen e akuzave të trafikut të organeve, ndaj të burgosurve në Hagë.

Rama: Nuk e dija që gjithë korpusi i pyetje ishte i pyetjes së parë. Ndoshta u nxitova, kërkoja ndjesë. Në fakt pyetjet ishin Prishtina coffe news.

albsig

spring

Ne jemi duke përgatitur një rezolutë në Kuvendin e Shqipërisë dhe unë do shkoj personalisht në Strasburg në rastin më të parë, shpresoj në shtator për t’iu drejtuar këshillit të OKB për një fakt i cili bën gjithmonë e më shqetësues në këndvështrimin tim, që është pabazueshmëri totale mbi raportin e Dick Marty dhe influenca ruse e këtij trafiku të organeve, është një akuzë e përsëritur nga propaganda ruse.

Në OKB Rusia ka goditur me një fjalim, duke u kthyer në akuzën e organeve. Nuk ka asnjë edhe jë fakt të lidhut me Dik Martin dhe raportin e tij pse u mor gjitha rruga për të shkuar në Hagë. Për këtë dikush duhet të dëgjojë, sponsorat e atij tribunali duhet të dëgjojnë. Nuk ka asgjë në atë aktakuzë dhe ne kemi të drejtën të besojmë se këtu janë duar aspak dashamirëse me Kosovën dhe Shqipërinë.   

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img