Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama në Shijak, shtyn karrocën e kryefamijarit të paralizuar: Meqë ke kërkuar të vi unë…(VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim në shtëpitë e rindërtuara në Shijak pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Rama shprehet se 567 familje janë rikthyer në shtëpinë e re, ndërtuar nga shteti dhe 252 të tjera kanë marrë fondin në dorë, me kërkesë të tyre.

Kryeministri sot ka vizituar shtëpinë e një personi me aftësi të kufizuar, i cili ishte në karrocë. Teksa kanë hyrë në shtëpi Rama e ka ndihmuar kryefamiljarin me karrocën që të futej në shtëpi.

Pjesë nga biseda:

Rama: Si të kam?

Kryefamiljari: Mirë se na erdhe. U bë realitet ardhja jote në shtëpinë time

Rama: Hajde të të ndihmoj unë…si e ke, të të ndihmoj unë?

Kryefamijari: Nuk lëviz dot unë

Rama: Po me kto me rrotat, ja të ndihmoj unë meqë m’ke kërkur të vi unë, të shtyj

Kryefamiljari: Me vërte kam pas qef të takoj…

Rama: Hajde, udhëro këtu, këtu duhet pak ndihmë. Këtu duhet të bëjmë një rang, që të jetë më e lehtë

Kryefamiljari: Të ndihmoftë zoti

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img