Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rama në liceun ‘Jordan Misja’, merr shembull Ermonela Jahon: I thonin, është e shtrembër, s’ka zë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

460ab32b7df0197dfa32e3333b8b3fed

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot ne inaugurimin e sallës së re te liceu ‘Jordan Misja’, e cila ka marrë emrin ‘Tonin Harapi’.

Gjatë fjalës së tij, Rama mes të tjerash zgjodhi të marrë shembull Ermonela Jahon si frymëzim për vajzat dhe djemtë që ishin të pranishëm.

“Një vajze i thonin është e shtrëmbër nuk është mirë, e shkreta s’ka zë, gjynah. Ajo vinte këtu në lice. Dhe Ermonela Jaho këndoi në të gjitha sallat. Është një shembull shumë i ngjashëm me Messin që thoshte unë do luaj në ‘Cump nou’. Prindërit e çonin për ta kuruar se rrezikonte të mbetej gjithë jetën i shkurtër dhe dihet se si shkoi historia. I them këto për vajza dhe djem që janë këtu pas meje. Jo të gjithë arrijnë në majë, megjithatë është vetëm çështje vullneti dhe gatishmërie”, tha Rama.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img