Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama në Laç si kryeministër dhe trajner basketbolli, mëson nxënësit si të bëjnë kosh, një prej tyre i bën dhuratën e veçantë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

085eedb3db2a3951e65cc65c35b641ee

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot fshatin Gjorem të Laçit, ku ka parë nga afër shkollën 9-vjeçare ‘Dan Bajrami’, e rindërtuar pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit 2019.

Aty studiojnë 400 nxënës të cilët tani do të kenë një shkollë me kushte optimale dhe me më shumë hapësira, brenda dhe jashtë objektit.

Kreu i Qeverisë si përherë është futur në palestrën që kjo shkollë nuk e ka pasur më parë dhe ka filluar të luajë me nxënësit, duke i mësuar se si të bëjnë kosh.

Në fund përfaqësuesja e qeverisë së nxënësve i dhuroi kryeminisrit një bimë ulliri, të cilin Rama premtoi se do ta vendoste te Kryeministria.

Rama: Kush do lozi me mua, kush është më i miri nga ju, më e mira?

Nxënësit: Të gjithë të mirë jemi.

Rama: Të gjithë të mirë jeni, hajde pra, jepjani topin kësaj që thotë “jemi të gjithë të mirë”!

Rama: Hajde ti tjetri

Nxënësi gjuan topin

Rama: Nuk të thashë të thyesh tabelën, je larg aty, hajde dhe një herë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img