Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Rama në konferencën ndërkombëtare, prezanton checkup-in e Vilma Nushit në Romë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në konferencën ndërkombëtare në Romë, ku kanë qenë pjesëmarrës të gjithë ministrat e Shëndetësisë.

Gjatë konferencës ndërkombëtare Rama ka prezantuar checkup-in e Vilma Nushit, një emër shumë i sulmuar nga opozita në Shqipëri.

“Shqipëria ka punuar për të përmirësuar shëndetin përmes kontrolleve të lira vjetore, duke forcuar kontrollin e duhanit dhe duke ulur çmimet e drogës. Në Europën e shekullit 21, nuk mund të lejojmë që disa njerëz të mbeten pas. Historia tregon se sa herë që dikush ka mbetur prapa, ai ka tërhequr të tjerët poshtë. Është e domosdoshme të gjesh mënyra të reja për të zgjeruar përfitimet e progresit”, ka thënë Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img