Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Rama në Kiev, vjen reagimi nga PD: Kjo është arsyeja e vërtetë pse ka shkuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Kiev.

Përmes një postimi në “Facebook”, Paloka thekson se Rama shkoi në Kiev vetëm për shoëpër t’u vënë në qendër të vëmendjes sipas tij si “lider botëror”.

albsig

Për Palokën kjo vizitë e kryeministrit në Ukrainë ka ardhur pasi pa që nuk kishte më rrezik. Teksa shton se ndonëse presidenti Volodymyr Zelensky, kërkoi që turistët rus mos lejohen në Shqipëri, në portet tona kanë hyrë mallra nga Rusia duek thyer kështu embargon ndërkombëtare.

Reagimi i Palokës:

Tipike per Ramen…

Shkon ne Kiev vetem per shoë, per tu vene pak ne qender te vemendjes si “lider boteror” (pasi pa qe ukrainasit ne Kiev, kishin dale ne plazh buze lumit dhe nuk kishte asnje rrezik). Nderkohe vlera praktike per Ukrainen e kesaj vizite eshte zero, aq sa eshte vlera reale e Rames ne arenen nderkombetare. Ne fakt nje kerkese te thjeshte qe beri Zelensky ne fjalen e tij para Parlamentit, per te mos pranuar kete vit turiste rus ne Shqiperi, Rama e hodhi poshte e jo vetem kaq, po ne portet tona kane hyre dhe mallra nga Rusia duke thyer embargon nderkombetare.

Efekti real i kesaj vizite eshte qe Rama do hapet pak ne qillota se gjoja mori guximin te shkonte ne Kiev ne mes te luftes dhe kjo po ju kushton shqiptareve disa qindra mije euro…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img