Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Rama në foltore për përmbytjet, Berisha flet jashtë Kuvendit: Është fajtor për situatën në Shkodër, të dëmshpërblej qytetarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për media jashtë Kuvendit për përmbytjet, ndërsa për të njëjtën temë kryeministri Edi Rama po flet në Parlament.

Berisha tha se Rama është fajtor për përmbytjet në Shkodër pasi kanë hapur digat pa parlajmëruar autoritetet dhe qytetarët.

Kreu i Partisë Demokratike ka kërkuar që të dëmshpërlehen qindarë për qindarë qytetarët.

“Drama që përjetoi Shkodra dhe nën Shkodra po flet njeriu që në pabesi në mesnat pa informuar asnjë njeri pa informuar autoritetet vendore hapi të gjitha tunelet e Komanit dhe Vaut të Dejës dhe krijoi një dallë përmbytëse që nuk e kishte parë ndonjëherë Shkodra dhe nënshkodra.

Në një kohë të shkurtër u përmbytën 500 deri në 600 banesa, ky akt i  mos njoftimit dhe është vepër kriminale dhe kishtë dy qëllime që përmbytjet tja faturonte jo hapjes së digave.

Të fshehte fakte që nuk prodhoi energji elektrike duke lejuar edhe rritjen e lartësisë së ujit në Komuan që është një liqen. Të gjitha të mbjellat nën ujë shkatërrohen dhe të gjitha kanë qenë grurë dhe pemë dekorative.

Tani do bëj krahasime të pakrahasueshme, e dënoj me ashpërsi të madhe aktin e mbytjes nga hapja në mësnatë pa parlajmërim dhe kërkoj ndërmshpërblimin e tyre. Drejtori i KESH ka kryer një

Më shumë
spot_img
spot_img