Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Rama në “FB”: PD reufzoi projektligjin e Vetung-ut që mbështetet nga SHBA dhe BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në “Facebook” për vedimin e Partisë Demokratike për të mos e votuar projektligjin e vetting-ut në Komisionin e Reformës në Drejtësi.

Sipas Ramës, PD ka refuzuar sot projektligjin që mbështetet nga SHBA dhe BE, ndërsa drafti ka kaluar vetëm me votat e shumicës. Ai i kujton opozitës se reforma në drejtësi nuk mund të ndalet.

albsig

“PD refuzoi sot projektligjin e Vetingut që mbështetet nga SHBA/BE! Drafti kaloi në komision me votën e shumicës. Reforma në drejtësi nuk ndalet”, shkruan Rama. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img