Hapësire reklamuese

Politikë

Rama në Dubai, merr pjesë në Samitin Botëror të Klimës

Shkruar nga Newsbomb
Rama në Dubai, merr pjesë në Samitin Botëror të

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kreu u qeverisë ndodhet në Dubai, ku do të marrë pjesë në Samitin Botëror të Klimës, COP28.

Rama është pritur nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së.

“Dubai - Pritja nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në Samitin e Ndryshimeve Klimatike”, shkuan Rama në postimin e tij në rrjetet sociale.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese