Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Rama në darkën e Iftarit në Sarajevë, Zaev publikon foton me të ftuarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë me ftesë të homologut të Bosnje e Hercegovinës. 

Kryeministri i Maqedonise së Veriut, Zoran Zaev,  ka postuar foton e shkrepur së bashku me Kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës Denis Zvizdic dhe kryeministrin Rama.

“Me ftesë të Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdiç, mora pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama”, shkruan Zaev bashkëngjitur fotos.

Me tej, thekson se: Ditët e agjërimit të Ramazanit janë një kujtesë se dashuria, respekti, solidariteti, mirësia dhe falja janë vlera që duhet t’i respektojmë dhe që na bashkojnë si popuj.

 

zaev-rama.jpg

 

 

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img