Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama në Bruksel takon zyrtarin e lartë europian, Lajçak e uron për fitoren në zgjedhje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është takuar sot në Bruksel me zyrtarin e lartë të Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak.

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Lajçak përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se i ka uruar kryeministrit shqiptar fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

“Kënaqësi të takohem me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. E përgëzova për fitoren e fundit në zgjedhje dhe diskutova mbi zhvillimet e fundit rajonale si dhe rolin e BE-së në Ballkanin Perëndimor”, shkruan Lajçak pas takimit me Ramën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img