Hapësire reklamuese

Politikë

Rama në Balldren: PS duhet të provojë që është e hapur për të gjithë

Shkruar nga Newsbomb
Rama në Balldren: PS duhet të provojë që është e

Pas vizitës së zhvilluar në Rrëshen, Rama është ndalur edhe në Balldren në Lezhë, ndërsa foli edhe për procesin e rienergjizimit të Partisë Socialiste.

Gjatë takimit të mbajtur me banorë të zonës, kryeministri Rama u shpreh se Partia Socialiste duhet të provojë që është e hapur për të gjithë.

“PS duhet të provojë që është e hapur për të gjithë. PS ka një përgjegjësi të madhe historike sepse gjithë këtë progres që është dhe që është një progres që duhet të vazhdojë duhet ta garantojë dhe ta bëjë të pakthyeshëm, në drejtësi në ekonomi dhe në pozicionin ndërkombëtar.

Për çfarë e bëjmë ne këtë proces? Ne e bëjmë këtë proces sepse për mua, them që duhet ta bëjmë me shumë vetëdije vetëkritikën tonë dhe vetëpërmirësimin tonë në kushtet kur ne nuk jemi të sfiduar nga një kundërshtar përballë," tha Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese