Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Rama ndan pamjet nga tuneli i Ujit të Ftohtë në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me një ndër veprat infrastrukturore në vend. Rama ka postuar një foto nga tuneli i Ujit të Ftohtë të Vlorës, teksa e quan një vepër të rilindur.

“Mirëmëngjes dhe me tunelin e rilindur të Ujit të Ftohtë në Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama” shkruan Rama në postimin e tij.

Projekti i “Lungomare 2”, është një segment që nis nga fushat sportive deri tek Tuneli i Ujit të Ftohtë. Ky projekt është aktualisht pika e referencës në fushën e transformimit të Vlorës, në funksion të turizmit.

Më shumë
spot_img
spot_img