Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Rama ndan pamje: Nisin punimet për Poligonin e parë publik të testimit praktik për patentën në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale njofton se kanë nisur punimet për Poligonin e parë publik të testimit praktik për leje drejtimi.

Në postim thuhet se njëkohësisht ka nisur dhe Qendra e parë Edukative Digjitale e Simulimeve Virtuale për leje drejtimi në Fushë-Prezë, Tiranë.

“Nisin punimet për Poligonin e parë publik të testimit praktik për leje drejtimi, njëkohësisht dhe Qendra e parë Edukative Digjitale e Simulimeve Virtuale për leje drejtimi në Fushë-Prezë, Tiranë🚘🚗🚖🛵🏍

🚦⚠️ Kjo vepër e re shumëdimensionale, me një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të shërbejë edhe për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë🚸🫶”shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë