Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Rama mes 800 të ftuarve VIP në finalen e Conference League

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në stadiumin ”Air Albania” 800 të ftuar VIP të UEFA-s, rreth orës 20:00 do të hyjnë nga pjesa ballore për të ndjekur finalen e madhe të UEFA Conference League.

Mes të ftuarve VIP janë drejtues të 55 vendeve të futbollit dhe personalitete të ndryshme.

albsig

spring

Ndërkohë, zyra e shtypit të kryeministrit Edi Rama, ka konfirmuar prezencën e tij në stadium,ndërsa nuk dihet nëse presidenti Ilir Meta do të jetë i pranishëm për të parë ndeshjen nga afër.

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se janë akredituar më shumë se 300 gazetarë që do të komentojnë këtë finale, një nga më të rëndësishmet, e cila luhet për herë të parë në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img