Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Rama merr vendimin, largon Enkelejda Muçajn nga Avokatura e Shtetit, ja kush do ta zëvendësojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Brunilda Lilo do të jetë Avokate e Përgjithshme e Shtetit. Ky vendim është marrë nga Këshilli i ministrave, i cili është botuar në Fletoren Zyrtare.

Më herët Lilo ka qenë avokate e Shtetit pranë Zyrës së Gjykatave të huaja, ndërkombëtare dhe arbitrazhit ndërkombëtar.

Ajo do të zëvendësojë në këtë post, Enkelejda Muçajn.

VENDIMI:

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 21, pika1, 26, pika 5, shkronja “a”, të ligjit nr. 10018, datë 13.11.2008, “Për Avokaturën e Shtetit”, të ndryshuar, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

VENDOSI:

Enkelejda Muçaj lirohet nga detyra si Avokat i Përgjithshëm i Shtetit.

Brunilda Lilo emërohet Avokat i Përgjithshëm i Shtetit. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë

Më shumë

spot_img
spot_img