Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Rama merr kritika nga banori në Elbasan: Rruga duhet bërë 7.20 pse po e bëni 7 metra; kryeministri: Ta shembim lokalin tënd? (PJESË NGA BISEDA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

2f5f01a8d943165bd798e6fd21e1b64d

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme ka bërë një viztë në kantieret e blloqeve të brendshme të Elbasanit, ku vijon puna ripërtëritëse e organizmit urban të qytetit.

Rama teksa ka inspektuar një zonë ku po bëhet rruga është takuar me një qytetar, i cili i ka shprehur pakënaqësinë e tij, sepse rruga ishte planifikuar të bëhej 7.20, ndërsa po bëhet 7 metra.

Nuk kanë munguar batutat mes Ramës dhe qytetarit. 

Pjesë nga biseda:

Rama: Si jeni mirë

Qytetari: Mirë jemi, por kemi një vërejtje kam…

Rama: Po patjetër ku ka pa vëretje më thuaj

Qytetari: Nga 7.20, 7 metra e latë. Rruga duhet të shkoj tek vendi, që të bëhet rruga tamam. Shpenzimet janë bërë…

Rama: Ti në rregull je, po këtë lokalin ti e ke. Do ta shembim që të bëjm rrugën…

Banori: Shembe…po u a shembe të gjithë shembe

Rama: Epo nuk na del llogaria se andej janë shtëpi. E para për për një 20 cm nuk kemi ku shojmë se nuk do prishim të gjithë shtëpitë, se këtu makinat e lagjes kalojnë, sdo kaloj trafiku i kombit.

Qytetari: Urbani çdo gjysëm ore..

Rama: E dyta edhe sheshin do ta bëjëm edhe fastaj edhe ke rruga dytësore.

Më shumë

spot_img