Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Rama me Vuçiç e Zaev në rrugët e Shkupit, Kurti s’pranon ftesën dhe del kundër Forumit Ekonomik: Nuk ka miratimin tonë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka refuzuar të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Shkupit, i cili do të mbahet ditën e nesërme.

“Qëndrimet tona për idenë e Novi Sadit, të ashtuquajtur ‘Minishengen’, tashmë janë të njohura. Kjo iniciativë nuk e ka miratimin tonë”, thanë për “Euronews Albania” burime nga zyra e kryeministrit Kurti.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama ndodhet në Maqedoninë e Veriut, Shkup në kuadër të Forumit Ekonomik.

Rama së bashku me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, janë parë duke shëtitur në qendrën e Shkupit.

LEXO EDHE: Rama shëtit me Vuçiç dhe Zaev rrugëve të Maqedonisë, qytetarët iu kërkojnë “selfie

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img