Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Rama me investitorët e huaj: Qeveria e besueshme dhe jo e shurdhët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë fjalës së tij në takimin me Investitorët e huaj në Shqipëri, kryeministri Edi Rama është shprehur se qeveria është e besueshme dhe jo e shurdhët ndaj biznesit.

Ai ka premtuar mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Investimeve, një veprim që tregon sipas tij dëshirën për bashkëpunim dhe mbajtjen e premtimeve.  Rama ka dhënë gjithashtu garanci për krijimin e një mjedisi sa më efikas për investitorët.

“ Viti që lamë pas krahëve ishte një vit me sfida të vështira edhe për komunitetin e biznesit. Shpresoj që ju shihni që qeveria është më e besueshme dhe ende jo e shurdhët.  Sepse ne duam të bashkëpunojmë për të mbajtur premtimet tona dhe për të siguruar një mjedis investimi në vend të parashikueshëm dhe efikas. Së shpejti do të mbledhim Këshillin Ekonomik Kombëtar, hyrje e një kapitulli të parë me aktorët ekonomikë në Shqipëri, sepse do të përfaqësojë një seksion tjetër dhe bën thirrje edhe për investuesit që të angazhohen më shumë për të punuar me ne. Që politikat të jenë efektive na duhet që të harojmë paketa që bazohen në sugjerimet tuaja”, tha Rama.

Në fund të fjales së tij, Rama ka uruar që ky vit të shoqërohet me një bashkëpunim të jashtëzakonshëm dhe me më shumë të ardhura në buxhetin e shtetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img