Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama me dorën mbi Kushtetutë, presidenca publikon pamje nga betimi i qeverisë së re

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar foto nga ceremonia e betimit të qeverisë “Rama 3” në Presidencë.

Në fotot e publikuara nga Presidenca shihet kryeministri Edi Rama, i cili betohet me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë, ndërsa në një tjetër shihet me presidentin Ilir Meta, teksa i jep letrën e dekretit.

Ministrat e qeverisë së re dhe kryeministri Rama sot morën letrën e dekretit nga presidenti Ilir Meta ashtu siç e përcakton protokolli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img