Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rama batuta me zv.ministrin e Bujqësisë: Land duhet të zgjohesh nga gjumi, do të coj me Molin, të mbajë atje me kapitenerinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Bujqësisë Frida Krifca po prezantojnë projekt-buxhetin e 2022 për peshkimin.

E teksa ka bërë edhe prezantimin Rama nuk i ka kursyer batutat dhe ironinë. Në fjalën e tij i u shpreh se Gjergj Luca iku në Afrikë pasi e pa që nuk kishte gjë me PD.

Kreu i Qeverisë ka kritikuar disi me batuta edhe zv.ministrin e Bujqësisë, Roland KristoN, teksa i tha se duhet të zgjohet nga gjumi.

“Nuk diskutohet që jemi në kushtet që mund të kemi ambicie shumë të madhe dhe për këtë duhet të adresojmë disa cështje që iu të rrisni cilësinë tuaj.

Keni pasur diskutimine  fundit me Besimin mos gabohem se Molin nuk ka qenë se ishte tu luftu me Tuqit dhe kinezët siç Luca në Afrikë, e pa që me PD nuk kishte gjë në vijë dhe iku andej nga Afrika, plus që Moli e di që për ne nuk ka rëndësi je socialist apo demokrat, rendësi ka ta kapësh peshkun në det.

Këshu që Moli e ka në terezi kap peshk andej vjen këtej socialistët e kanë bërë gati me buxhetin”tha Rama.

“Land duhet të cohesh nga gjumi. Do të coj me Molin, të të mbajnë atje me kapitenerinë lart. Të ka zënë gjumi, të du shumë, je çun i zoti por të ka zënë gjumi. ” tha ndër të tjera Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img